اخبار و مطالب
7 روز گذشته
6

قیمت موتور کامل خودروهای داخلی ، موتور پراید ، پژو XU7 ، TU5 ، سمند ef7 ، زانتیا و تیبا

قیمت موتور کامل خودروهای داخلی

در این مطلب قیمت موتور کامل خودروهای داخلی را آماده کرده ایم تا کسانی که در شرف تعویض آن هستند، آشنایی نسبت به هزینه آن داشته باشند. ،قیمت موتورهای کامل tu5 ، پژو ۴۰۵ ایران خودرو ، موتور کامل پراید، موتور سمند EF7 ، تیبا و زانتیا

هم اکنون در بازار کشور شاهد آن هستیم که با افزایش قیمت خودروهای موجود ، به دنبال آن هزینه‌های تعمیر و نگهداری ماشین ها نیز افزایش یافته و همین موضوع به دغدغه خیلی از اقشار کم درآمد جامعه تبدیل شده است. به خصوص بهای تعمیر موتور محصولات بی کیفیت داخلی مانند انواع پژو می تواند مانند چالشی مهم برای مالکان این خودروها در سطح جامعه جلوه کند.

زمانی که پیشرانه ماشین شما از بخش میل لنگ، بلوک سیلندر، یاتاقان‌ های ثابت و متحرک، رینگ و پیستون و… به شکلی صدمه دیده باشد که برای تعمیر آن لازم باشد موتور به صورت کامل از روی شاسی خودرو پیاده شده و تک تک اجزای آن نیز از یکدیگر جدا شوند، در این مرحله می‌گویند که موتور خودرو نیازمند تعمیر اساسی است.

در طول این فرآیند معمولا بلوک سیلندر، سرسیلندر و قطعات متصل به آن مانند سوپاپ‌ها، یاتاقان‌ها، بغل یاتاقانی و … به کارگاه تراشکاری فرستاده شده تا پس از سنگ خوردن، آب‌ بندی و آماده شدن(طبق میزان خسارت وارده و دفرمه شدن اجزای آنها) به کارگاه مکانیکی برگشت میخورند و استاد مکانیک همه قسمت های موتور را دوباره مثل روز اول و همراه با تعداد زیادی قطعه جدید سرهم بندی کرده و آن را روی خودرو نصب می کند.

تعمیر اساسی موتور، همان طور که معرف همه هست، پرخرج ترین و کلی ترین نوع تعمیر می باشد که می‌توان بر روی یک خودرو انجام داد.

مالکانی که خودروی آنان نیامند تعمیر موتور اساسی است، یا به شکل مداوم فشار زیادی به موتور آورده‌اند و یا در نگهداری از آن سهل انگاری کرده و مواردی مانند بررسی مقدار مایع خنک کننده رادیاتور، سطح روغن موتور (کمبود روغن یکی از مهمترین علل خرابی اساسی موتور می باشد)، عدم تعویض به موقع روغن، فیلتر مربوطه و مواردی مشابه را رعایت نکرده اند.
قیمت موتور کامل خودروهای داخلی

قیمت موتور کامل خودروهای داخلی

زمان ارسال پست: ۲۴ دی ۱۳۹۸ | ۲۰:۱۰ دسته بندی: اخبار تگ ها: , , , , , لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.