اخبار و مطالب
7 روز گذشته
0

تولید گیربکس اتوماتیک توسط مخترع جوان ارومیه ای

تولید گیربکس اتوماتیک توسط مخترع جوان ارومیه ای

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌ غربی سیروس یوسفی، با اعلام این خبر گفت: مخترع جوانی به نام اسماعیل عطارد توانسته است با استفاده از امکانات دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌ غربی، اقدام به تولید گیربکس اتوماتیک نماید.

وی بیان کرد: این گیربکس، اولین گیربکس اتوماتیک با تکیه بر دانش فنی داخلی است که در مرکز رشد دانشگاه فنی استان توسط محققان بومی تولید شد که کاربرد اصلی آن بر روی خودروهای چینی و داخلی است.

رییس دانشگاه فنی و حرفه‌ای آذربایجان‌غربی با اشاره به اینکه بیش از ۹۰ درصد قطعات این گیربکس ساخت داخل است، اظهار داشت: طراحی و ریخته‌گری این قطعه نیز کاملا بومی و منحصر به فرد است.

یوسفی این دستاورد را ابتکاری بزرگ و قدمی موثر در صنعت خودروسازی کشور عنوان کرد و ادامه داد: کشش بازار داخلی به استفاده از گیربکس اتوماتیک از یک طرف و اعمال تحریم‌های ناجوانمردانه از طرف دیگر سبب شده است تا تولید گیربکس به یک ایده در ذهن این جوان خلاق تبدیل شود.

وی قدرت بالا و صرفه اقتصادی را از مزیت‌های این گیربکس جدید در مقایسه با نمونه‌های مشابه خارجی دانست و گفت: کاهش هزینه‌های خدمات پس از فروش و دسترسی آسان‌تر به این خدمات از دیگر مزیت‌های این محصول تولیدی است.

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۲۰۰ هزار دستگاه خودرو تولید داخل نیازمند نصب گیربکس اتوماتیک است، خاطرنشان کرد: بهره‌مندی از گیربکس تولید داخل نه تنها سبب کاهش وابستگی خواهد شد بلکه از خروج مقدار قابل توجهی ارز از کشور نیز جلوگیری خواهد کرد.

 

منبع : ایرنا

زمان ارسال پست: ۰۱ آذر ۱۳۹۹ | ۱۲:۲۶ دسته بندی: اخبار داخلی تگ ها: , لینک خبر
مطالب مرتبط
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.