اخبار و مطالب
7 روز گذشته
3

مهلت تبدیل رایگان خودروهای بنزینی به دوگانه سوز

مهلت تبدیل رایگان خودروهای بنزینی به دوگانه سوز

در فاز اول، دارندگان تاکسی ها و وانت بارهای بنزین سوز می توانند با مراجعه به این سامانه gcr.niopdc.ir تبدیل دوگانه سوز، نسبت به ثبت نام تبدیل به خودروی گازسوز اقدام نمایند و با وجود آنکه برای هر خودرو حدود ۵ میلیون تومان هزینه تبدیل در نظر گرفته شده است، این هزینه از مالکان خودرو دریافت نشده و این ثبت نام و تبدیل از حالت بنزین سوز به دوگانه سوز، کاملا رایگان می باشد.

 

قرار است در فاز بعدی، دارندگان خودروهای شخصی مسافربر اعم از تاکسی های اینترنتی و فعالان ناوگان عمومی خودروهای شخصی بین شهری، بتوانند به صورت رایگان نسبت به ثبت نام و تبدیل دوگانه سوز اقدام کنند که البته فعلا در فاز نخست امکان ثبت نام این افراد وجود ندارد.

در اجرای این طرح برای سال جاری، ثبت نام حدود ۷۰۰ هزار خودرو پیش بینی شده و برای سال آینده نیز ثبت نام حدود ۷۰۰ هزار خودروی دیگر پیش بینی شده است و در این طرح، اولویت با خودروهایی است که زودتر اقدام به ثبت نام در سامانه مربوطه کنند.

اما سوال اینجاست که آیا این طرح بعد از سال ۱۴۰۰ نیز وجود دارد؟ به عبارتی اگر مالک خودرویی با استفاده از این فرصت، اقدام به تبدیل رایگان خودروی خود به دوگانه سوز نکرد، بعد از سال ۱۴۰۰ نیز می تواند امکان تبدیل رایگان خودروی خود را داشته باشد؟

حمید قاسمی ده‌چشمه، معاون مدیرعامل شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران در این خصوص اظهار داشت: منابع مالی طرح تبدیل رایگان خودروها از حالت بنزین سوز به گازسوز برای سالهای ۱۳۹۹ و ۱۴۰۰ دیده شده است.

وی افزود: در این طرح ما داریم سود بانکی می دهیم و نمی توان وام بلندمدت بانکی برای این طرح تخصیص داد و به احتمال ۹۹ درصد با توجه به شرایط مصوبه اخذ شده از شورای عالی اقتصاد، بعد از سال ۱۴۰۰ این طرح تمدید نخواهد شد.

منبع : عصر خودرو

زمان ارسال پست: ۱۳ مرداد ۱۳۹۹ | ۱۰:۴۲ دسته بندی: اخبار داخلی تگ ها: , لینک خبر
مطالب مرتبط
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.