اخبار و مطالب
7 روز گذشته
3

هزینه گازسوز کردن خودرو در سال ۱۴۰۰

هزینه گازسوز کردن خودرو در سال ۱۴۰۰

هزینه گازسوز کردن خودرو تحت تاثیر فاکتورهای مختلفی اعم از کیفیت کیت، نوع خودرو و حجم مخزن گازی تعیین می‌شود. در حال حاضر دو نوع خودرو هیبریدی و بنزینی در بازارهای جهانی خودرو موجود است که در ایران، تنها مالکان خودروهای درجه ۲ و ۳ به دوگانه سوز کردن خودرو تمایل دارند.

به‌طور کلی هزینه گازسوز کردن خودرو در سال ۱۴۰۰ به صورت میانگین چیزی حدود ۳ تا ۷ میلیون تومان است که با توجه به اعلام مسئولان به هیچ وجه شاهد افزایش قیمت تجهیزات و هزینه نصب نخواهیم بود. در ادامه جدول هزینه تجهیزات و خدمات گازسوز کردن اتومبیل در مراکز خدمات فنی مجاز CNGتحت پوشش اتحادیه سوخت‌های جایگزین و خدمات وابسته در سامانه جامع اطلاعات خودروهای گازسوز کشور آورده شده است:

 

نوع خودرو کمترین هزینه تبدیل (تومان) بیشترین هزینه تبدیل (تومان)
پراید نسل اول ۲,۶۴۰,۰۰۰ ۲,۹۸۰,۰۰۰
پراید نسل دوم ۳,۱۰۰,۰۰۰ ۳,۴۵۰,۰۰۰
خانواده پژو، سمند و تیبا نسل اول ۲,۹۸۰,۰۰۰ ۳,۳۵۰,۰۰۰
خانواده پژو، سمند و تیبا نسل دوم ۳,۳۷۰,۰۰۰ ۳,۵۲۰,۰۰۰
خودروهای پژو ۲۰۶ و ال ۹۰ ۶,۶۸۰,۰۰۰ ۶,۹۸۰,۰۰۰

 

وام گازسوز کردن خودرو

بر اساس اعلام رئیس انجمن صنفی جایگاه‌داران سی ان جی و با توجه به استقبال زیاد مالکان وسایل نقلیه به گازسوز کردن اتومبیل، وام ۲.۵ میلیون تومانی برای خودروها در نظر گرفته شده است که صاحبان خودرو باید به سامانه اطلاعات جامع خودروهای گازسوز کشور به آدرس اینترنتی www.irngv.ir مراجعه کرده و نسبت به دریافت وام ثبت نام کنند. لازم به ذکر است که در این طرح اولویت با مالکان خودروهای حمل ‌و نقلی چون باری و مسافری خواهد بود.

 

خودروبانک

 

زمان ارسال پست: ۱۴ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۰۸:۰۵ دسته بندی: اخبار داخلی تگ ها: لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.