اخبار و مطالب
7 روز گذشته
0

نرخ معاینه فنی خودرو و موتورسیکلت / بهمن ۱۴۰۱

نرخ معاینه فنی خودرو و موتورسیکلت / بهمن 1401

هیات وزیران در جلسه چهارشنبه ۱۲ بهمن ۱۴۰۱ به ریاست سید ابراهیم رئیسی رئیس جمهور، با پیشنهاد مشترک وزارتخانه‌های کشور و راه و شهرسازی مبنی بر تعیین و تعدیل نرخ معاینه فنی خودرو و موتورسیکلت موافقت نمود.

بنابر مصوبه هیات وزیران، نرخ و قیمت خدمات صدور گواهی معاینه فنی ماشینی (مکانیزه) خودروها و موتورسیکلت‌ها از بهمن ۱۴۰۱ به بعد طبق مبالغ زیر تعیین شده است:

نرخ آزمون‌ های آلایندگی و ایمنی برای خودروهای سبک بنزین سوز و دوگانه سوز، ۹۲ هزار تومان، برای خودروهای نیمه سنگین و سنگین گازوئیل سوز و گازسوز ۱۱۹ هزار تومان و برای موتورسیکلت های بنزین سوز نیز ۲۲ هزار تومان می باشد.

قیمت بازرسی چشمی قطعات و تجهیزات گازسوز (به جز مخزن) برای خودروهای سبک دوگانه سوز و خودروهای نیمه سنگین و سنگین گازسوز، ۲۴ هزار تومان.

نرخ و قیمت بازرسی چشمی مخزن گاز طبیعی فشرده CNG (بدون باز کردن) به ازای هر مخزن در خودروهای سبک دوگانه سوز و خودروهای نیمه سنگین و سنگین گازسوز: ۲۸ هزار تومان.

همچنین بنابر مصوبه جدید دولت، نرخ بهای خدمات صدور گواهی معاینه فنی خودروها و موتورسیکلت ها برای هر بار مراجعه بعدی ظرف ۱۵ روز پس از مراجعه اول، به شرح مبالغ زیر خواهد بود:

خودروهای سبک: تا دو آزمون، ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان – سه آزمون و بیشتر: ۳۰ هزار تومان.

خودروهای نیمه سنگین و سنگین: تا دو آزمون، ۲۲ هزار تومان و سه آزمون و بیشتر، ۳۳ هزار تومان.

نرخ معاینه فنی موتورسیکلت : ۳ هزار و ۹۰۰ تومان، سه آزمون و بیشتر، ۶ هزار تومان.

در صورت که بیشتر از ۱۵ روز از مهلت تعیین شده بگذرد، بعد از مراجعه اول و انقضای آن، مراجعه بعدی به عنوان اولین مراجعه محسوب می‌شود.

همچنین مراکز معاینه فنی باید از دریافت هر مبلغی بیشتر از نرخ‌های ذکر شده، با توجه به لحاظ همه کسورات قانونی در آنها خودداری نمایند.

زمان ارسال پست: ۱۵ بهمن ۱۴۰۱ | ۱۳:۴۰ دسته بندی: اخبار داخلی تگ ها: لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.