اخبار و مطالب
7 روز گذشته
0

معرفی رضوانی تانک X 2020؛ قوی ترین شاسی بلند جهان

موسس این شرکت، فردیس رضوانی طراح خوش ذوق ایرانی آمریکایی است. این شاسی بلند عضلانی برای مدل ۲۰۲۰ بروزرسانی شده و از پلتفرم نسل جدید جیپ رانگلر (JL) استفاده می کند.

با این که مدل پایه رانگلر قیمتی کمتر از ۳۰ هزار دلار دارد، اما برای ارزان ترین نسخه رضوانی تانک ۲۰۲۰ باید مبلغی در حدود ۱۵۵ هزار دلار پرداخت کرد. اگر نسخه نظامی تانک (Military Edition) را انتخاب نمایید، این رقم تا ۲۹۵ هزار دلار هم بالا می رود.

رضوانی تانک 2020

مدل X تانک رضوانی، پرچمدار خودروهای این شرکت است. اگر که فردی به این نسخه که از آن با عنوان “سوپر اتومبیل آفرود” یاد می شود، علاقه داشته باشد، باید حداقل مبلغ ۳۴۹ هزار دلار برای آن پرداخت نماید!

مدل رضوانی تانک X 2020 از موتور ۸ سیلندر وی شکل ۶.۲ لیتری داج Demon استفاده می کند. البته این موتور V8 سوپرشارژ توسط رضوانی شامل بهینه سازی هایی شده که اکنون می تواند ۱۰۰۰ اسب بخار قدرت و ۱۱۸۰ نیوتن متر گشتاور تولید کند. با چنین قدرت فوق العاده ای، رضوانی معتقد است نسخه تانک X “قوی ترین شاسی بلند تولیدی دنیا” لقب خواهد گرفت.

این شرکت برای رضوانی تانک X 2020 امکانات گوناگون و جالبی در نظر گرفته است که عبارتند از:

  1. دوربین های جانبی به قیمت ۸۵۰ دلار
  2. باتری های دوگانه به قیمت ۲,۵۰۰ دلار
  3. باک سوخت ثانویه به قیمت ۷,۵۰۰ دلار
  4. پکیج نورپردازی کابین به قیمت ۲,۵۰۰ دلار
  5. پله های جانبی خودکار به قیمت ۲,۵۰۰ دلار
  6. سیستم صوتی Focal به قیمت ۱۲,۵۰۰ دلار
  7. سیستم دید در شب حرارتی به قیمت ۶,۵۰۰ دلار
  8. پوشش سقف نورپردازی شده به قیمت ۶,۲۵۰ دلار
  9. سیستم تعلیق مخصوص آفرود FOX به قیمت ۱۲,۵۰۰ دلار
  10. پوشش چرمی برای تمامی قسمت های کابین به قیمت ۵,۵۰۰ دلار

نسخه استاندارد رضوانی تانک ۲۰۲۰ دارای موتور ۲ لیتری چهار سیلندر توربو می باشد که این موتور فقط در مدل های صادراتی استفاده شده و ۲۸۵ اسب بخار قدرت دارد.

شرکت رضوانی شاسی بلند عضلانی خود را با موتور ۳.۶ لیتری V6 بنزینی و موتور ۳ لیتری V6 دیزلی هم عرضه می کند. این ۲ موتور، هر کدام ۲۸۵ اسب بخار قدرت تولید می کنند. به غیر از این موتورها، یک نمونه حجیم تر ۶.۴ لیتری V8 با ۵۰۰ اسب بخار قدرت نیز قابل سفارش است.

کابین رضوانی تانک 2020

طبق گفته رضوانی، خریداران نسخه نظامی تانک می توانند برای این نسخه، موتور ۱۰۰۰ اسب بخاری دوج(در اصل داج) Demon را انتخاب نمایند که البته این آپشن نیازمند پرداخت مبلغ ۱۴۹ هزار دلار است!

 

آپشن خاص و زمان تحویل خودرو

براساس گفته شرکت رضوانی، شاسی بلند تانک ۲۰۲۰ با پرداخت ۲,۵۰۰ دلار به آپشن حفاظت در برابر پالس های الکترومغناطیسی (EMP) مجهز خواهد شد. در صورت استفاده این آپشن؛ شاسی بلند فوق العاده رضوانی در برابر حملات هسته ای نیز از سرنشینان خود محافظت خواهد کرد.

بر اساس برنامه ریزی های این شرکت، تحویل نسخه های پیش فروش شده تانک ۲۰۲۰ از هفته های آتی آغاز می شود. افرادی هم که به دنبال خرید این شاسی بلند خاص هستند، هنوز می توانند نسبت به سفارش آن اقدام کنند. همچنین شرکت رضوانی نسخه فرمان راست تانک را نیز آماده کرده است.

منبع: motor1
زمان ارسال پست: ۲۳ مرداد ۱۳۹۸ | ۲۲:۳۸ دسته بندی: اخبار خارجی, معرفی خودرو خارجی تگ ها: , , , لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.