اخبار و مطالب
7 روز گذشته
2

قیمت اتاق کامل خودروهای ایران خودرو

قیمت اتاق کامل خودروهای ایران خودرو

از جمله اجزای این نوع اتاق خودرو می توان به اسکلت خودرو و هشت تکه پیچی بدنه شامل درب صندوق، کاپوت جلو، دو گلگیر جلو و درب های اطراف اشاره کرد که تمام آن ها به صورت فابریک کارخانه تولیدی هستند و دارای نامه معتبر از ایران خودرو یا سایپا می‌باشند. همچنین اتاق های فابریک از ضمانت کارشناسی بهره می برند.

نکته مهم: اتاق کامل ماشین تنها دارای یک بدنه فلزی بوده و قطعاتی مانند سپرها و قطعات پلیمری و چراغ ها روی آن وجود ندارد.

 

بررسی اتاق کامل و فابریک خودرو

اتاق های کامل شامل یک اسکلت رنگ شده و فابریک هستند که ۸ تیکه پیچی بدنه از جمله کاپوت جلو، درب صندوق، درب های اطراف و دو گلگیر جلوی آنها، رنگ کوره ای داشته که به صورت حرفه ای روی قطعات قرار گرفته و از لحاظ کیفیت کاملا مشابه فابریک می باشند.

این نوع اسکلت اتاق ماشین فابریک دارای یک نامه معتبر از ایران خودرو یا سایپا بوده و تنها اسکلت خودرو از ضمانت کارشناسی بهره می برد.

بدنه رنگ کوره ای این نوع اتاق نیز دارای دو سال ضمانت پوسته شدن و ترک خوردگی رنگ است. اتاق کامل خودرو تنها دارای بدنه فلزی خودرو بوده و سپرها و قطعات پلیمری و چراغ ها روی آن نصب نیستند.

 

قیمت انواع اتاق خودروهای ایران خودرو

قیمت اتاق خودروهای زیر، مصوب شرکتی بوده که دارای گارنتی رنگ و کیفیت نیز می باشند:

اتاق کامل پژو پارس : ۳۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان

اتاق کامل پژو پارس اتوماتیک : ۳۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان

اتاق کامل پژو ۴۰۵ : ۳۱ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان

اتاق کامل پژو ۴۰۵ اس ال ایکس : ۳۲ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان

اتاق کامل سمند : ۳۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان

اتاق کامل سمند سورن : ۳۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان

اتاق کامل پژو ۲۰۷ هاچبک : ۵۰ میلیون و ۱۴۰ هزار تومان

اتاق کامل پژو ۲۰۷ صندوقدار : ۵۲ میلیون و ۳۴۰ هزار تومان

اتاق کامل پژو ۲۰۶ هاچبک : ۳۷ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان

اتاق کامل پژو ۲۰۶ صندوقدار : ۳۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان

اتاق کامل رانا : ۳۹ میلیون و ۲۴۰ هزار تومان

اتاق کامل دنا : ۴۸ میلیون تومان

اتاق کامل دنا پلاس : ۵۲ میلیون و ۳۲۰ هزار تومان

اتاق کامل آریسان : ۲۸ میلیون ۳۴۰ هزار تومان

 

روش تشخیص خودروی اتاق تعویض

از جمله نگرانی های بزرگ افراد در زمان خرید خودروی دست دوم این است که بدانند آیا اتاق خودروی مورد نظر برای خرید، تعویض شده است یا خیر؟ در ادامه دو راه برای تشخیص خودرو اتاق تعویض را با شما به اشتراک می گذاریم.

 

۱. اصالت خودرو را بررسی کنید

ابتدا سراغ شماره شاسی در بدنه خودرو بروید. این یک راه مناسب برای تشخیص وضعیت سلامت اتاق خودرو است. بهتر است بدانید که شماره اصلی بدنه یا شاسی خودرو که در کارخانه سازنده روی بدنه آن حک می‌گردد با شماره‌ ای که بعد از تعویض اتاق روی بدنه خودرو درج می شود، تفاوت دارد.

در اصل، حک‌ این شماره روی بدنه به روش دستی غیر ممکن بوده زیرا شماره شاسی حک‌ شده در کارخانه سازنده خودرو، دارای یک چیدمان، اندازه و فونتی خاص است که جعل‌ کردن آن را غیرممکن می کند.

مکان ثبت شماره شاسی یا بدنه در هر خودرو متفاوت بوده و روی یک پلیت یا قطعه فلزی خاص حک می‌شود. این پلِیت در برخی از ماشین ها در ستون وسط حک شده و روی بعضی دیگر نیز سمت چپ داخلی کاپوت یا نقاطی دیگر از اتاق خودرو دیده می شود.

با دانستن این که شماره مورد نظر در کدام قسمت از هر خودرو حک شده، می توانید بهتر تشخیص دهید که خودرو روبروی شما، اتاق تعویضی است یا خیر. البته در بیشتر اوقات نیز شماره شاسی اتاق تعویض شده همانند نسخه فابریک و کارخانه ای آن نخواهد بود. پس با توجه به این نکته تا حد زیادی دست کلاهبرداران برای شما رو می شود.

 

۲. بررسی شاسی و بخش زیرین خودرو

نصب اتاق خودرو روی شاسی آن و لاستیک اتاق انجام می‌شود و در قدم بعدی بررسی وضعیت شاسی، باید لاستیک‌ های اتاق و پیچ‌ های بکار رفته در این نواحی را کاملا دقیق بازدید کنید. پیچ‌ های مخصوص نصب اتاق ماشین را به خوبی نگاهی کرده و ببینید که در وضعیت طبیعی هستند؟ تمام قسمت ها تمیز، مرتب و به دور از خوردگی به نظر می‌رسند؟

در صورت صدمه دیدن شاسی خودرو، خراش‌ و خط‌‌ و خش هایی در سرتاسر آن به وجود می آید. پس برای رفع این آثار و عیوب، نیاز به رنگ‌ کردن شاسی می باشد. ولی رنگ شدن بدنه و شاسی ماشین باعث آشکار شدن دلیل صدمه شاسی شده و به شما می گوید که خودروی مقابلتان دارای اتاقی تعویض شده است.

وضعیت لاستیک اتاق و پیچ‌ های آن نیز نشان دهنده فابریک نبودن اتاق می باشد ولی با تعویض پیچ‌ها و سمباده‌ زدن و رنگ‌ دوباره آنها، تا حد زیادی تشخیص خودرو اتاق تعویض را مشکل می‌کند.

زمان ارسال پست: ۱۹ فروردین ۱۴۰۱ | ۱۹:۰۲ دسته بندی: اخبار داخلی تگ ها: , لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
محمد حسینی گفت:

سلام لطفاً تماس بگیرید تلفن فروشگاه موجودنبود خریداربدنه کامل دنا معمولی

مدیر گفت:

سلام. متاسفانه عرضه کننده بدنه خودرو نیستیم.

با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.