اخبار و مطالب
7 روز گذشته
1

سفرهای نوروزی با مجوز تردد قلابی

سفرهای نوروزی با مجوز تردد قلابی

این روزها برای انجام سفر با خودروی شخصی در بسیاری از مناطق از جمله شهرهای قرمز و نارنجی نیاز به دریافت مجوز است که البته به گفته مسئولان وزارت کشور از ماه‌های گذشته هیچ مجوزی برای ورود خودروها به شهرهای قرمز صادر نمی‌شود اما گزارش‌های میدانی حاکی از آن است که برخی از افراد اقدام به فروش مجوز تردد به شهرهای مختلف آن هم با قیمت های نجومی می‌کنند.

با نزدیک شدن به سفرهای نوروزی هم اکنون بازار این مجوزها بسیار داغ شده که البته فروشندگان این مجوزها هم اعلام کرده‌اند که امروز آخرین مهلت برای صدور این مجوزها است. با سخت گیری‌هایی که این روزها برای سفرهای نوروزی آن هم برای شهرهای مختلف از جمله قرمز و نارنجی می‌شود بازار فروش این مجوزها برای ورود خودروهای شخصی به شهرهای مختلف داغ شده و در برخی از مواقع هم قیمت‌های این مجوزها سر به فلک می‌کشد.

در همین رابطه یکی از خریداران این مجوزها با بیان اینکه از ماه پیش فردی برای فروش مجوز به محل کسب ما مراجعه کرد، گفت: در ابتدا باور نکردیم و گفتیم این مجوز تردد تقلبی است و ممکن است حتی در بین راه، پلیس راهور هم مانع ورود ما به شهر مورد نظر شود.

او ادامه داد: اما بعد از دیدن مجوز و آرام سربرگ از اعتبار این مجوز مطمئن شدیم.

این فرد تاکید کرد: نرخ این مجوز ۲۰۰ هزار تومان است و مدت اعتبار آن بین یک تا دو ماه است که البته برای شهر و یا افزایش مدت اعتبار این طرح نرخ‌ها متفاوت است.

براساس این گزارش طبق آخرین آمار منتشر شده با توجه به شیوع گسترده ویروس جهش یافته کرونا در استان خوزستان ۱۱ شهرستان این استان در وضعیت قرمز کرونایی هستند که با توجه به کاهش شهر‌های نارنجی و آبی در هفته‌های اخیر با ۳۱ شهرستان نارنجی، ۲۵۲ شهرستان زرد و ۱۵۴ شهرستان آبی مواجه هستیم.

شهر‌های آبادان، اهواز، بندر ماهشهر، خرمشهر، دزفول، دشت آزادگان، رامهرمز، شادگان، شوشتر، کارون و هویزه در وضعیت قرمز قرار دارند.

همچنین شهرهای ارومیه، اشنویه، خوی، ماکو، نقده در استان آذربایجان غربی، شهرضا در استان اصفهان، امیدیه، ایذه، باغ ملک، حمیدیه، شوش، هفتکل، هندیجان و اندیمشک در استان خوزستان، دهلران در استان ایلام، دامغان و شاهرود در استان سمنان، پاسارگارد، گراش، لامرد، خنج و مهر در استان فارس، سیرجان در استان کرمان، کهگیلویه و گچساران در استان کهگیلویه و بویر احمد، گرگان در استان گلستان، رودبار و رودسر در استان گیلان، آمل، رامسر و ساری در استان مازندران و خمین در استان مرکزی شهر‌های با وضعیت نارنجی کرونا در هفته آینده هستند.

با وجود آنکه به گفته وزیر کشور ورود و خروج خودروها به شهرهای زرد و آبی مشکلی ندارد و خودروهای شخصی می‌توانند به این شهرها سفر کنند اما شاهد آن هستیم که فروشندگان این مجوزها با اعلام اینکه از فردا سخت گیری بیشتر می‌شود و ممکن است اجازه تردد به خودروها را ندهند بازار داغی در این بین ایجاد می‌کنند.

 

باشگاه خبرنگاران

زمان ارسال پست: ۲۸ اسفند ۱۳۹۹ | ۰۹:۲۶ دسته بندی: اخبار داخلی تگ ها: لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.