اخبار و مطالب
7 روز گذشته
0

رونمایی وانت برقی تسلا ؛ سایبر تراک

رونمایی وانت برقی تسلا سایبر تراک

امروز در اتفاقی جذاب، ایلان ماسک مدیر شرکت تسلا در شهر لس انجلس اولین وانت برقی تسلا این کمپانی را با نام سایبر تراک معرفی نمود.

تسلا سایبر تراک در ۳ تیپ مختلف ارائه می شود که می توانند برد حرکتی بین ۴۰۰، ۴۸۰ و ۸۰۰ کیلومتری را با یک بار شارژ ارائه دهند که قیمت تیپ پایه آن ۳۹.۹ هزار دلار و گران ترین تیپ با ۲ موتور برقی هم ۶۹.۹ هزار دلار اعلام شده است. طبق گفته ماسک، تولید و عرضه این وانت جالب از روزهای آخر سال ۲۰۲۱ آغاز می شود.

با کمک سیستم تعلیق هوایی یا Air suspension و همچنین تنظیمات قابل پیکربندی آن، می توان فاصله‌ کف بدنه از سطح زمین را تا ۴۰ سانتی‌ متر افزایش داد. ۲ حالت مفید و جالب برای این سیستم تعلیق تعبیه شده که در مورد اول راننده خواهد توانست زمان رانندگی در جاده با انتخاب حالت پرواز (Fly) ارتفاع بدنه وانت را به کمترین حد ممکن برساند یا وقتی که قصد حمل باری را دارد، حالت مناسب آن (Load mode) را انتخاب نماید.

در زمان هنگام با بیشترین ارتفاع بدنه وانت برقی از سطح زمین، این وانت برقی توانایی آن را دارد که از شیب ۳۵ درجه بالا رفته و از زاویه‌ ۲۸ درجه پایین آید.

پشت تسلا سایبر تراک

پشت تسلا سایبر تراک

بدنه‌ وانت برقی تسلا ، یک آلیاژ ترکیبی جدید متشکل از ترکیبات فولاد و آلومینیوم است که مقاوم بالا را در کنار وزن سبک ارائه می دهد. البته ویژگی فوق العاده این خودرو با قیمتی مناسب، قابلیت ضد گلوله بودن بدنه می باشد که در برابر گلوله‌ های کالیبر ۹ میلی‌ متر، مقاومت می کند. شیشه‌ های آن هم، با توجه به تصویر مربوط به مراسم رونمایی، مقامت خیلی خوبی در برابر ضربات از خود نشان داده اند.

سایبر تراک

سایبر تراک

 

مشخصات سایبر تراک

وانت برقی تسلا در تیپ پایه می تواند در زمان ۶.۵ ثانیه از صفر به سرعت ۹۷ کیلومتر بر ساعت برسد که این زمان در تیپ TRI به ۲.۹ ثانیه کاهش می یابد. این پیکاپ توانایی یدک کشیدن باری به وزن ۶.۵ تن و حمل بار ۱.۵ تنی را دارد. بدنه آن از جنس فولاد ضد زنگ ۳۰X ساخته شده که ایلان ماسک گفته نتوانسته فولاد قوی تری در بازار پیدا کند، وگرنه بدنه این خودرو را از آن می ساخت. سایبر تراک ظرفیت حمل ۶ نفر بزرگسال را داشته و می توانید باتری آن را در منزل شارژ نمایید.

امروز ماسک در یک توییت بیان کرد که طراحی پیکاپ برقی را از خودرو لوتوس اسپریت S1 در فیلم جیمز باند الهام گرفته است.

زمان ارسال پست: ۰۱ آذر ۱۳۹۸ | ۲۱:۵۱ دسته بندی: اخبار خارجی, معرفی خودرو خارجی تگ ها: , , لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.