اخبار و مطالب
7 روز گذشته
1

دسترسی به رمز کارت سوخت

رمز کارت سوخت

برای دسترسی به رمز کارت سوخت مالکانی که رمز کارت هوشمند سوخت خود را فراموش کرده‌اند، مجاز هستند تا با وارد کردن رمز پیش‌ فرض چهار رقم سمت راست کد ملی فردی که کارت هوشمند سوخت به نام وی صادر شده، برای فعال‌سازی رمز کارت هوشمند سوخت خود اقدام نمایند.

انجام این کار از ۱۶ مرداد الی ۱۶ شهریورماه سال جاری امکان‌پذیر می باشد. همچنین مالکان خودرو برای درخواست کارت سوخت المثنی، می‌توانند با مراجعه حضوری به دفاتر پلیس +۱۰، درخواست خود را برای کارت سوخت المثنی ثبت نمایند.

 

ثبت نام کارت سوخت

براسای این اعلامیه، شرکت ملی پخش فرآورده‌های نفتی ایران از مالکین خودرویی که کارت سوخت آنها در باجه معطله شرکت پست مانده درخواست نمود؛ با مراجعه به وب سایت epolice و وارد نمودن پلاک خودرو، بارکد پستی کارت هوشمند سوخت خود را دریافت کرده و با مراجعه به وب سایت post، قسمت رهگیری مرسولات پستی، کارت سوخت خود را پیگیری کنند. راه دیگر این است که با مراجعه به دفاتر پستی و ارائه بارکد، کارت هوشمند سوخت خود را دریافت نمایند.

مدتی قبل نیز فاطمه کاهی سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی عنوان کرد: اشخاصی که پیش تر در سامانه دولت همراه ثبت‌نام کرده‌اند، نگران دریافت کارت سوخت خود نباشند؛ زیرا تلاش ما این است در اصرع وقت کارت این افراد را در اختیارشان قرار دهیم.

وی با عنوان این نکته که زمانی اطلاعات در سامانه دولت همراه ثبت خواهد شد که شماره موبایل، اطلاعات کارت خودرو و کارت بانکی به نام یک نفر باشد، اظهار نمود: تعیین شده کارت سوخت به همان آدرسی که برای کارت خودرو ثبت گشته ارسال شود.

سخنگوی شرکت ملی پخش فراورده‌های نفتی درباره تمدید مهلت اجرای طرح الزام استفاده از کارت سوخت، بیان کرد: این طرح قرار است به‌ صورت تدریجی اجرایی شود و به این شکل نیست که اگر فردی در تاریخ مقرر وارد جایگاه شود، نتواند سوخت‌گیری کند.

 

شناسایی مشکلات احتمالی کارت هوشمند سوخت

با در نظر گرفتن اجرای مصوبات دولت و مجلس شورای اسلامی برای الزامی شدن توزیع بنزین با استفاده از کارت هوشمند سوخت شخصی از ۲۰ مرداد ماه سال جاری، مهم است مالکان خودرو و موتورسیکلت که دارای کارت هوشمند سوخت شخصی می باشند، برای شناسایی مشکلات احتمالی و مطمئن شدن از عملکرد صحیح کارت سوخت، در روزهای باقی مانده حداقل یک بار سوختگیری از طریق کارت‌های سوخت شخصی خود انجام داده و در صورت بروز هر مشکل احتمالی، موضوع را به سامانه ۰۹۶۲۷ اطلاع دهند.

این طرح الزام استفاده از کارت سوخت شخصی، با اولویت شهرهای بزرگ اصفهان، تهران، کرج و تبریز، اجرایی خواهد شد.

ایسنا

زمان ارسال پست: ۰۱ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۴:۴۰ دسته بندی: اخبار داخلی تگ ها: , , , لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.