اخبار و مطالب
7 روز گذشته
3

ایمن‌ ترین خودروهای شاسی‌ بلند ۲۰۲۱

ایمن‌ ترین خودروهای شاسی‌ بلند 2021

در این مطلب نگاهی به ایمن‌ ترین خودروهای شاسی‌ بلند سال ۲۰۲۱ خواهیم داشت. این روزها ایمنی برای مشتریان خودرو به عاملی مهم هنگام خرید تبدیل شده و خودروسازان نیز در زمینه ساخت خودروهای ایمن با یکدیگر به رقابت برخاسته‌اند. اطلاعات ایمنی شاسی‌بلندهای این لیست توسط موسسه‌های ایمنی آمریکایی NHTSA و IIHS تهیه شده است و ایمن‌ترین شاسی‌بلندهای ۲۰۲۱ میلادی را به تصویر می‌کشد.

 

 

۱: نیسان روگ اسپرت (نیسان ایکس تریل)

 

نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

نمره کلی: ۶.۹ از ۱۰

قیمت: ۲۳،۴۳۰ دلار آمریکا

نیسان ایکس تریل یا آن‌طور که در آمریکا نامیده می‌شود روگ اسپرت، یکی از بهترین و پرفروش‌ترین شاسی‌بلندهای این کشور است و به همین دلیل نیسان این خودرو را با سطح بالایی از تجهیزات ایمنی روانه بازار کرده است. نیسان روگ اسپرت برای سال ۲۰۲۱ با سپر ایمنی ۳۶۰ درجه نیسان عرضه می‌شود که مواردی همچون هشدار خروج از خط، ترمز خودکار اضطراری، هشدار برخورد از جلو و عقب و هشدار تصادف با عابر پیاده را در خود جای داده است.

نیسان روگ اسپرت

 

 

 

شماره ۲: جمس آکادیا

نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

نمره کلی: ۷.۳ از ۱۰

قیمت: ۲۹،۸۰۰ دلار آمریکا

جمس آکادیا یک شاسی‌بلند آمریکایی با سواری راحت و نرم، مصرف سوخت اقتصادی، موتوری قدرتمند و ایمنی مطلوب است. جمس آکادیا به سیستم‌های ایمنی مختلفی همچون رادار نقطه کور، هشدار خروج از خط، سنسور پارک و سیستم جلوگیری از برخورد از عقب برخوردار است. همچنین قابلیتی در این خودرو وجود دارد که به والدین اجازه می‌دهد برای فرزندان خود که به تازگی رانندگی را آموخته‌اند، محدودیت ایجاد کنند.

 

جمس آکادیا

 

 

 

شماره ۳: کادیلاک XT5

نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

نمره کلی: ۷.۷ از ۱۰

قیمت: ۴۳،۹۹۵ دلار آمریکا

کادیلاک XT5 یک شاسی‌بلند لوکس است که همانند خودروهای معمول این سگمنت کاربردی به نظر می‌رسد، با این حال از نظر ایمنی در وضعیت کاملا مطلوبی قرار دارد. هشدار تغییر مسیر، سنسور پارک جلو و عقب، ترمز خودکار، هشدار برخورد از جلو و قابلیت ایجاد محدودیت برای رانندگان نوجوان بخشی از تجهیزات این خودرو هستند.

 

کادیلاک XT5

 

 

 

شماره ۴: فورد اسکیپ

 

نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

نمره کلی: ۸.۱ از ۱۰

قیمت: ۲۴۹۰۰ دلار آمریکا

فورد اسکیپ یکی از جمع‌وجورترین، جادارترین و جذاب‌ترین شاسی‌بلندهای موجود در بازار جهانی است که از نظر ایمنی و قابلیت اطمینان نیز در سطح مطلوبی قرار دارد. فورد اسکیپ به پکیج ایمنی Co-Pilot 360 مجهز است که قابلیت‌هایی همچون رادار نقاط کور، هشدار قبل از برخورد از جلو و عقب، نگهدارنده بین خطوط و ترمز اضطراری را در خود جای داده است.

فورد اسکیپ

 

 

 

شماره ۵:‌ شورولت اکوینوکس

نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

نمره کلی: ۸.۱ از ۱۰

قیمت: ۲۴،۸۸۵ دلار آمریکا

شورولت اکوینوکس یکی از مقرون به صرفه‌ترین شاسی‌بلندهای سطح بازار است که البته امکانات ایمنی مناسبی را ارائه می‌دهد. این خودرو علاوه بر بهره‌مندی از سیستم جلوگیری از تصادف جلو و عقب و ترمز اضطراری، در هر شش آزمون موسسه ایمنی IIHS بهترین نمره را دریافت کرده است.

 

شورولت اکوینوکس

 

 

 

شماره ۶: لینکلن آویاتور

 

نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

نمره کلی: ۸.۲ از ۱۰

قیمت: ۵۱،۱۰۰ دلار آمریکا

برای مشتریانی که به دنبال سوار شدن بر قالیچه ابریشمی هستند، لینکلن آویاتور بهترین و ایمن‌ترین گزینه موجود در بازار محسوب می‌شود. سیستم جلوگیری از تصادف جلو و عقب، ترمز خودکار، رادار نقاط کور و سنسور پارک تنها بخشی از انبوه امکانات ایمنی این شاسی بلند هستند. علاوه برآن مالکین می‌توانند با استفاده از سیستم Mikey Ford، محدودیت‌هایی را در سرعت و سیستم صوتی برای رانندگان نوجوان اعمال کنند.

 

لینکلن آویاتور

 

 

 

شماره ۷:‌ هوندا CR-V

 

نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

نمره کلی: ۸.۷ از ۱۰

قیمت: ۲۵،۳۵۰ دلار آمریکا

خودروسازان ژاپنی از سال‌ها پیش فرمول ساخت خودروهای قابل قبول و مقرون به صرفه را به دست آورده‌اند و اکنون در حال استفاده از این فرمول برای ساخت شاسی‌بلندها هستند. هوندا CR-V نیز یکی از این خودروها است که ترکیبی از پیشرانه قدرتمند، کابین جادار و ایمنی مطلوب را با قیمتی مقرون به صرفه ارائه می‌دهد. هوندا CR-V به تجهیزاتی همچون کروز کنترل تطبیقی، هشدار خروج از خط، هشدار برخورد از جلو با ترمز اتوماتیک و نگهدارنده بین خطوط مجهز است.

 

هوندا CR-V

 

 

 

شماره ۸:‌ مرسدس بنز GLE

نمره ایمنی: ۹.۷ از ۱۰

نمره کلی: ۸.۹ از ۱۰

قیمت: ۵۴،۷۵۰ دلار آمریکا

مرسدس بنز GLE نیز یکی دیگر از شاسی‌بلندهای لوکس بازار است که در اندازه متوسطی به تولید رسیده و سطح رعایت جزئیات در کابین آن بسیار بالا است. سواری ممتاز، پیشرانه قدرتمند و تکنولوژی مدرن از جمله ویژگی‌های اصلی این خودرو هستند که در عین لوکس بودن، ایمن نیز هست. سیستم کمک پارکینگ، سیستم پایش رفتار راننده، ترمز اضطراری و جلوگیری از برخورد با عابر پیاده برخی تجهیزات ایمنی مرسدس بنز GLE هستند.

 

مرسدس بنز GLE

 

 

 

شماره ۹: مزدا CX-3

 

نمره ایمنی: ۹.۸ از ۱۰

نمره کلی: ۷.۳ از ۱۰

قیمت: ۲۰،۶۴۰ دلار آمریکا

مزدا CX-3 یک کراس‌اوور مقرون به صرفه ژاپنی دیگر است که به واسطه پیشرانه قابل قبول و چابکی خود شهرت دارد. علاوه برآن مزدا CX-3 برای مصرف‌کنندگانی که به دنبال خرید یک شاسی‌بلند ایمن با قیمتی معقول هستند، گزینه‌ای فوق‌العاده محسوب می‌شود. پکیج ایمنی مزدا Activsense که مواردی همچون کروز کنترل تطبیقی، هدآپ دیسپلی، چراغ‌های جلو هوشمند را در خود جای داده، از مزدا CX-3‌ یک شاسی‌بلند ایمن می‌سازد.

 

مزدا CX-3

 

 

 

شماره ۱۰: فورد اکسپلورر

 

نمره ایمنی: ۹.۸ از ۱۰

نمره کلی: ۷.۴ از ۱۰

قیمت: ۳۲،۲۲۵ دلار آمریکا

فورد اکسپلورر یکی از ایمن‌ترین شاسی‌بلندهای سایز متوسط بازار محسوب می‌شود و برای افرادی که به دنبال خرید خودرویی با هفت صندلی هستند، گزینه مناسبی محسوب می‌شود. سیستم هشدار برخورد جلو، ترمز اضطراری اتوماتیک، رادار نقطه کور، هشدار برخورد از عقب، هشدار برخورد با عابر پیاده و سیستم پایش راننده بخشی از تجهیزات فورد اکسپلورر هستند.

 

فورد اکسپلورر

 

 

خودروبانک

 

زمان ارسال پست: ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۰:۲۳ دسته بندی: اخبار خارجی تگ ها: لینک خبر
مطالب مرتبط
مطلب مرتبطی وجود ندارد!
با توجه به سیستم جدید سایت قبل از ارسال دیدگاه حتمی قوانین این بخش را در این صفحه مطالعه نمایید.